TopTeenForum.Tk


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Ēfar te themi kur.....??

Shko poshtė 
AutoriMesazh
finessoz
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 48
Age : 25
Registration date : 23/06/2007

Ēfar te themi kur.....?? Empty
MesazhTitulli: Ēfar te themi kur.....??   Ēfar te themi kur.....?? EmptyTue Jun 26, 2007 9:18 am

Ēfare te themi kur...? • fillojme te bejme diēka? - Bismilah (Ne emer te Allahut)


 • fillojme te hame? - Bismilah


 • mbarojme se ngreni? - Elhamdulilah.


 • teshtijme? - Elhamudlilah


 • degjojme dike te teshtije? - Jerhamukallah.


 • takohemi me dike? - Es-selamu alejkum!


 • dikush na pershendet me 'Es-selamu alejkum'? - Ue alejkum selam.


 • shohim dicka te mrekullueshme apo te bukur? - Subhan'Allah.


 • shikojme dicka qe na pelqen? - Masha Allah.


 • duam te bejme diēka me vone (ne te ardhmen)? - Insha'Allah.


 • bejme ndonje plan? - Insha'Allah (Nese do Allahu).


 • bejme ndonje gabim? - Estagfirullah (O Zot, me fal).


 • dikush na jep diēka? - Xhezakallah Hajr (Allahu te shperblefte me te mira).


 • kemi frike? - Eudhu bilah.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.finessoz.tk
 
Ēfar te themi kur.....??
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
TopTeenForum.Tk :: Artė dhe kulturė (Art & Culture) :: Besimtaret Musliman-
Kėrce tek: