TopTeenForum.Tk


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sa eshte e vjeter gjuha shqipe ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
finessoz
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 48
Age : 24
Registration date : 23/06/2007

MesazhTitulli: Sa eshte e vjeter gjuha shqipe ?   Mon Jun 25, 2007 4:24 pm

a mund ta dini se sa e vjeter eshte gjuha shqipe dhe cila perdoret me shume ajo e shkruar apo ajo e folur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.finessoz.tk
rini
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 32
Registration date : 25/06/2007

MesazhTitulli: Re: Sa eshte e vjeter gjuha shqipe ?   Wed Jun 27, 2007 10:29 pm

me shum perdoret gjuha e folur dhe gjuha shqipe osht shum e vjeter ne vitin 1462 dokumenti i par i gjuhes shqipe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sa eshte e vjeter gjuha shqipe ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Behar Gjoka: Skėnderbeu, Simboli dhe miti i tij nė letrat shqipe
» Enver Bytyēi:Nihilizmi dhe teoria e argumentit
» Niko Stylos: Gjuha e ilirėve - gjuhė e shqiptarėve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
TopTeenForum.Tk :: Gjusha Shqipe dhe Gjuhet e tjera ( Albanian Language and Other Languages) :: Gjuha Dhe Letersia Shqipe-
Kėrce tek: